III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega – relacja

W dniu 10 listopada 2019 r., w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR w Tarnobrzegu odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

W turnieju wzięło udział 80 zawodników z Polski i Ukrainy.

Zawodnicy w ilości 74 przybyli ze Staszowa, Pęgowa, Przeworska, Wadowic Górnych, Sędziszowa Małopolskiego, Leżajska, Krosna, Stalowej Woli, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lublina, Sandomierza, Mielca, Rzeszowa, Płocka, Starachowic, Tomaszowa Lubelskiego, Wiśniowej, Brzozowa, Leska, Legnicy, Gawłuszowic, Żupawy, Jarosławia i Tarnobrzega.

Sześciu 6 zawodników przybyło z Ukrainy z Kijowa i Khmelnitskyi.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, świadczy o tym duża ilość arcymistrzów i mistrzów.

Profesjonalna organizacja oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne na pewno przyczynią się zwiększenia zainteresowania tym turniejem.

W każdej grupie uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Nagrodzeni również zostali – najmłodszy zawodnik Czajkowski Aleksander, najstarszy zawodnik Wiesław Godek, najlepsza tarnobrzeżanka Lidia Krzyżanowska Żądło, w klasyfikacji do rankingu R=1800 nagrody otrzymali kolejno, I m. Barański Robert, I m. Mędrygał Rafał, III m.Wojcieszyn Łukasz.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom III Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega za przybycie i udział w turnieju, Prezesowi Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego Ryszardowi Czajkowskiemu oraz członkom klubu, sędziemu głównemu Marianowi Bysiewiczowi i Andrzejowi Leśniakowi.

Organizatorzy dziękują również Panu Waldemarowi Wawrzkiewiczowi Dyrektorowi Firmy WALBUD za ufundowanie nagrody pieniężnej dla zwycięzcy w Grupie B oraz Tarnobrzeskiemu Stowarzyszeniu Bank Żywności za przekazanie art. spożywczych i słodyczy dla uczestników turnieju.

W miłej sportowej atmosferze zakończył się III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega z obietnicą spotkania się w 2020 roku.

Dziękujemy – organizatorzy

Wyniki:

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Galeria zdjęć

 

 

Please follow and like us: