Informujemy , że do dnia 4 stycznia 2018r. będący na wyposażeniu Pływalni defibrylator został umieszczony w ogólnodostępnym miejscu przy kasie Pływalni.

W razie potrzeby użycia defibrylatora należy zbić szybkę za którą znajduje się klucz. Po wyjęciu defibrylatora i podpięciu elektrod należy postępować zgodnie z instrukcją i załączonymi piktogramami. Wszystkie komendy wydawane są na głos ,po polsku.

Defibrylacja jest jedynym znanym jak dotąd współczesnej medycynie zabiegiem przerywającym migotanie komór – zaburzenie rytmu odpowiedzialne w ponad 50% za nagłe zatrzymanie krążenia. 

Defibrylator AED Plus jest jednak czymś więcej niż tylko urządzeniem do wyzwalania energii elektrycznej – wspiera ratownika w czasie całej akcji ratowniczej, począwszy od pierwszych czynności na miejscu zdarzenia, przez analizę rytmu, aż po wspomaganie prowadzenia efektywnego i poprawnego masażu pośredniego serca. Wbudowany metronom wskazuje prawidłową częstość uciśnięć klatki piersiowej, a unikalna, jednoczęściowa elektroda samoprzylepna kontroluje głębokość ucisków w trakcie masażu serca. Defibrylator AED Plus jest jedynym w swoim rodzaju aparatem, który prowadzi ratownika przez całą procedurę BLS AED  nie pozostawiając miejsca na domysły, niepewność czy stratę cennych sekund. 

Odporny na działanie wody, wstrząsy, wytrzymały na upadki, mały, lekki i poręczny – konieczny element każdego profesjonalnego zestawu ratowniczego!

Please follow and like us: