Modelarskie ferie w mieście

W dniu 20 lutego, hol Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  opanowali modelarze i piloci. Tak tak , to nie przesada. Spotkanie tych najmłodszych, z doświadczonymi pilotami lotnictwa przebiegło w miłej atmosferze.

Pilot Jerzy Wroński, przedstawił opowieść, jak to z małego chłopca, modelarza wyrósł pilot latający na własnym, zbudowanym przez siebie samolocie. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści, oglądały prezentację na ekranie, a Michał Soja  za prawidłową odpowiedź w konkursie, wygrał lot z Panem Jerzym.

Andrzej Krupa – instruktor pilot pierwszej klasy, który lata śmigłowcami  przywiózł  ze sobą prawdziwy hełm pilota. Dzieci mogły poczuć się  przez chwilę jak piloci. Jeden z chłopców stwierdził że „ciężki jest ten hełm, to chyba praca pilota jest ciężka”.

Podczas trwania warsztatów dzieci  wykonały modele szybowca PW-6, starsi modelarze Michał Wojtaszek, Eryk Trela, Piotr Jońca, Mateusz Doczekalski i Kacper Bułdyś pomagali przy budowie modeli i obsłudze zawodów.

Po wykonaniu modeli odbyły się zawody polegające na wykonaniu pięciu lotów gdzie mierzona była odległość. O zwycięstwie decydowała suma pięciu uzyskanych odległości. Na zakończenie Dyrektor MOSiR  Marek Grąz wręczył nagrody, dyplomy i słodycze uczestnikom warsztatów.

Wyniki Zawodów Modeli Szybowca PW-6 FERIE ZIMOWE 2013

Please follow and like us: