Sztafeta pamięci Alfreda Freyera

Czwartek w Tarnobrzegu upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji i wspomnień. Sztafetą w Parku Dzikowskim upamiętniono 90 rocznicę śmierci lekkoatlety.

Alfred Freyer to osoba, której nikomu chyba przedstawiać w naszym mieście nie trzeba. Sportowiec jest mocno związany z Zamkiem Tarnowskich, stanowi także swoisty symbol miasta, bowiem to on wraz z uczniami i praktykantami w czasie pożaru biblioteki w 1927 roku zdołał uratować część cennych zbiorów ksiąg w zamku.

W celu przywołania pamięci o lekkoatlecie, co roku w Tarnobrzegu w Parku Dzikowskim organizuje się biegi imienia Freyera, które są okazją do aktywności na świeżym powietrzu, rywalizacji i użytecznej formy spędzania wolnego czasu. W tym roku organizatorzy mogli pochwalić się sporą frekwencją uczestników.                          Szczególny wymiar miała sztafeta pamięci Alfreda Freyera – 6X400 m, w której wzięło udział aż 10 zespołów. Nie zapomniano również o biegach dla szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na 800m. Ostatnią konkurencją zawodów był bieg główny na 2000 m, utworzony z myślą o osobach, które z trenowaniem biegów nie mają za wiele wspólnego, chodziło oczywiście o to, aby wyciągnąć  społeczność z domów, mimo zimowej aury.
Podczas imprezy odsłonięto tablicę upamiętniającą 90 rocznicę śmierci lekkoatlety i przedstawiono sukcesy znanego biegacza.

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia były instytucje tj. Urząd Miejski w Tarnobrzegu, Klub Biegacza WITAR i MOSiR Tarnobrzeg.

źródło: http://dzienniktarnobrzeski.pl/za-nami-sztafeta-pamieci-alfreda-freyera/

« 1 z 4 »

 

Please follow and like us: