V Miejsce Patryka na Mistrzostwach Świata!

Patryk Korczynski (2)

 Na zakończonych w miniony weekend, w duńskim Rodby Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wspaniale spisał się Patryk Korczyński, który zajął V miejsce uzyskując wynik 250 kg.  Patryk  startował w kategorii wiekowej junior w  wadze do 120 kg, był to debiut w zawodach rangi międzynarodowej. Warto nadmienić, że dwukrotnie ustanawiał rekord Polski, już w drugim podejściu na 245 kg poprawił  „stary” rekord o 2,5 kg,  a w trzecim na 250 kg dołożył kolejne 5kg!
 Zawodnik tarnobrzeskiej Integracji kwalifikacje na MŚ uzyskał podczas marcowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w Tarnobrzegu.
Patryk jest studentem pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.
Trenuje w siłowni MOSiR Tarnobrzeg.
„Dziękuję trenerowi klubowemu, trenerowi kadry P. Arkowi Znojkowi za solidne przygotowanie do najważniejszej w tym sezonie imprezy, ponadto dziękuję bratu Filipowi za pomoc w treningach oraz sponsorom: Urzędowi Miasta Tarnobrzega i firmie Karabela”

 

Please follow and like us: