Zajęcia Nordic Walking

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nordic Active rozpoczął cykl zajęć z zakresu prawidłowej techniki Nordic Walking. Zajęcia skierowane są dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć, dla uczniów i emerytów, dla pracujących oraz tych, którzy znajdują dla siebie wolny czas. Dzięki nim zaobserwowano znaczną poprawę kondycji, lepsze samopoczucie u uczestników zajęć a przede wszystkim ogromny postęp u osób z różnego rodzaju uszkodzeniami kończyn i tych, którzy odczuwają ból stawów . Oprócz w/w zalet techniki Nornic Walking warto wspomnieć, iż podczas zajęć z proponowanej techniki spala się dużo więcej kalorii niż przy „normalnym” chodzeniu, co może być atrakcyjne przede wszystkim dla kobiet, jak i tych, którzy liczą kalorie lub chcą ich się „ pozbyć”.

Dzięki zastosowaniu prawidłowej techniki Nordic Walking angażujemy prawie 90% mięśni naszego organizmu. To idealna forma dla osób z problemami z poruszaniem się oraz dla tych po operacjach i urazach dolnych partii ciała, gdyż prawidłowo stosując w/w technikę możemy odciążyć dolne kończyny nawet do 30%, co bardzo ważne jest dla osób starszych.

Nordic Walking w ostatnich latach zdobywa coraz większą rzeszę miłośników w naszym kraju, przez co staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich zainteresowanych techniką Nordic Walking. Proponowane przez nas zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktorów tejże techniki, certyfikowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i skupionych przy Licencjonowanym Ośrodku Szkoleniowym PSNW w Tarnobrzegu.

Uczestnikami zajęć są między innymi: osoby korzystające z Domu Dziennego Pobytu przy M.O.P.R. w Tarnobrzegu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych w Tbg oraz osoby niewidome i niedowidzące skupione przy Polskim Związku Niewidomych Koło Tarnobrzeg.

Zajęcia odbywają się w dni robocze oraz w weekendy. Dla chętnych posiadamy profesjonalne kije do nordic walking, które nieodpłatnie użyczamy na czas zajęć.

Informację na temat zajęć Nordic Walking w Tarnobrzegu dostępne są na stronach internetowych:

WWW.mosir.tarnobrzeg.pl

WWW.nordicactive.org.pl

WWW.facebook.com/nordicactiv

Please follow and like us: