Zawody F1N w Tarnobrzegu

Zawodami w Mielcu zakończył się cykl zawodów zaliczanych do punktacji końcowej Pucharu Polski w konkurencji F1N modeli szybowców halowych wyrzucanych z ręki. Modelarze z tarnobrzeskiej modelarni wzięli udział w trzech zawodach (Jedlicze k.Krosna, w Tarnobrzegu oraz finałowych w Mielcu).

W tym roku musieliśmy ustąpić miejsca konkurentom z innych klubów, ale mam nadzieję, że po wyciągnięciu wniosków i wznowieniu treningów na pięknym obiekcie jakim jest hala MOSiR przyjdą sukcesy jak za dawnych lat.

W zawodach w Tarnobrzegu, które miały miejsce 19 marca br. Wzięło udział 59 zawodników w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, j.młodszy, junior i senior. Rywalizacja była od początku do ostatniej kolejki lotów. Bardzo miłym akcentem jest wynik 51,3s zawodnika z OSiR Suwałki Sławomira Truchana, który pobił rekord hali (47,8)z 2013 r. Jest to najlepszy wynik w Polsce w tej klasie modeli, ponieważ w Mielcu 20 marca nie został pobity, więc po zatwierdzeniu przez Aeroklub Polski będzie Rekordem Polski.

Podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego by zawody wróciły do kalendarza imprez MOSiR w Tarnobrzegu.

Link do wyników Pucharu Polski F1N: http://freeflight-krosno.vxm.pl/?page_id=3711

A w rozwinięciu wiadomości galeria zdjęć z zawodów.

Please follow and like us: