VIII piknik rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze

Bezpłatne dmuchańce dla dzieci, harcerskie zabawy, fotobudka, loteria fantowa, koncerty, stoiska edukacyjne, warsztaty plastyczne i mnóstwo świetnej zabawy czeka na tych wszystkich, którzy już w najbliższą niedzielę, 21 maja, wybiorą się na VIII piknik rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze. Piknik tradycyjnie odbędzie się na terenach rekreacyjnych Zespołu Szkół Specjalnych (dawne Gimnazjum nr 2, ul. Kopernika 18). Początek o godz. 13:30.

Będzie to już ósma edycja pikniku rodzinnego, podczas którego promowana jest idea rodzicielstwa zastępczego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie nieustannie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, w tym także na rodziny zastępcze zawodowe, a także rodziny chcące pełnić funkcję pogotowia rodzinnego.

Podczas pikniku, jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Będą bezpłatne urządzenia dmuchane, a tarnobrzescy harcerze zaproszą do zabawy najmłodszych. Tarnobrzeski Dom Kultury przygotuje stoisko, na którym na dzieci czekać będą ciekawe warsztaty plastyczne.

Oczywiście nie zabraknie przepysznych gofrów, a uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu dla każdego ukręcą pyszną watą cukrową. Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz czy pojazd strażacki. Nie zabraknie także loterii fantowej, w której każdy los wygrywa. Będzie można także zrobić sobie wyjątkowe piknikowe zdjęcie w wesołej fotobudce. Dla strudzonych piknikowiczów czekać będzie także coś na wzmocnienie, czyli kiełbaska z grilla, pyszne słodkości czy chłodna lemoniada.

Organizatorem pikniku jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu i Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie”.

Współorganizatorami są: Tarnobrzeski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Tarnobrzega, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki.

źródło: https://tdk.tarnobrzeg.pl/

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

2023-05-21
Expired!

Czas

13:30
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Telefon
(0-15) 823-07-38, 822-60-97
Email
mopr@mopr.pl
Strona WWW
https://moprtarnobrzeg.naszaplacowka.pl/
Skip to content