Turniej gry historycznej „Wrzesień 1939‘’

,,Wrzesień 1939” jest historyczną grą bitewną , opartą na modelach pojazdów, sprzętu wojskowego i figurkach żołnierzy w skali 1:72 (20 mm), osadzoną w realiach Wojny Obronnej.

Gra symuluje walki a skali taktycznej między oddziałami polskimi i niemieckimi na szczeblu plutonów, rozgrywane na stołach plastycznych, z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych elementów terenu.

Zasady gry to kompromis pomiędzy grywalnością a odwzorowaniem realiów historycznych początków II wojny światowej.

W turnieju, który jest jednym z wielu, składających się na zmagania w ogólnopolskiej lidze będzie brało udział 30 zawodników.

Każdy uczestnik rozegra 3 bitwy, dysponując pododdziałami wojska składającymi się z własnoręcznie sklejonych i pomalowanych modeli plastikowych w skali 1/72.

Walki są z reguły niezwykle zacięte. Na stołach można obserwować nie tylko manewry ćwiczebne wojsk polskich i niemieckich, ale przede wszystkim potyczki z wojny obronnej września 1939 roku na szczeblu kompanii.

Wiele emocji, planów, strategii, poprowadzonych natarć, zajmowanych celów, nawet łez, będzie jak zwykle udziałem zawodników.

Turniej wpisuje się w cykl Ogólnopolskiej Ligi Gry Strategicznej ,,Wrzesień 1939’’, której ostatnia rozgrywka zaplanowana jest w Muzeum Wojska Polskiego na grudzień 2021r.

Informacja od organizatora

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

2022-03-26
Expired!

Czas

09:00
Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR (Hall 1, I piętro)

Lokalizacja

Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR (Hall 1, I piętro)
Aleja Niepodległości 2, 39-400 Tarnobrzeg

Organizator

Stowarzyszenie Modelarzy Dragon

Prześlij komentarz

Skip to content